Iota Trudnosc Wydobycia Wykres

Iota Trudnosc Wydobycia Wykres

Share:

IOTA to pierwsza zdecentralizowana księga rachunkowa stworzona dla Internetu Wszystkiego - sieci wymiany wartości i danych między ludźmi a maszynami. Opiera się na nowej technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej, Tangle, która przezwycięża nieefektywność obecnych projektów Blockchain i wprowadza nowy sposób osiągania konsensusu w zdecentralizowanym systemie peer-to-peer. Została opracowana i dostarczona przez fundację non-profit IOTA z siedzibą w Berlinie. Celem Fundacji IOTA jest stworzenie zaufania, które umożliwia urządzeniom wymianę danych i wartości niezmiennie i nieodpłatnie.

Wysokie skalowanie: IOTA wykorzystuje strukturę danych DAG umożliwiającą równoległe dodawanie transakcji.

Niskie wymagania dot. zasobów: Zaprojektowane dla urządzeń, takich jak czujniki, do udziału w sieci o niskim zużyciu energii.

Transakcje bez opłat: Wyślij 1 cent, odbierz 1 cent. Wyślij $1,000,000, odbierz $1,000,000.

Szybkie transakcje: Transakcje IOTA są potwierdzane w ciągu kilku minut.

Opcjonalna Odporność Kwantowa: Dzięki sygnaturom Winternitz, IOTA jest odporna na nową generację komputerów.

Zdecentralizowana: Globalnie zdecentralizowana sieć, IOTA jest odporna na ataki.

Po raz pierwszy ludzie i maszyny mogą przesyłać pieniądze i/lub dane bez żadnych opłat transakcyjnych w pozbawionym zaufania oraz pozwoleń, zdecentralizowanym środowisku. Oznacza to, że nawet nano-płatności są możliwe bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek zaufanego pośrednika. Token został stworzony w celu obsługi “Internetu rzeczy” (Internet of Things): miliardów małych urządzeń komputerowych, które są coraz częściej osadzane w przedmiotach codziennego użytku, umożliwiając im wysyłanie i odbieranie danych. IOTA przekształca te połączone maszyny w autonomiczne podmioty gospodarcze, umożliwiając całkowicie nową ekonomię rzeczy. Przewiduje się, że do 2025 r. ponad 75 miliardów urządzeń będzie podłączonych do internetu rzeczy.

Token został uruchomiony w czerwcu 2017 r., a jego całkowita podaż około 2,78 biliarda IOTA została udostępniona od samego początku. Żaden dodatkowy token nigdy nie zostanie utworzony. Dopóki opcja ta nie stanie się bardziej powszechna, obecnie akceptowaną jednostką podstawową będzie 1 MegaIOTA (MIOTA).